• 7/24 Hastanemize Ulaşın
  • Hastane Randevu : 0212 919 60 00

Varis’te Cerrahi Tedavi

Variste Estetik Amaçlı Tedaviler

Estetik Amaçlı Girişimler Nasıl Uygulanır?

Estetik amaçlı girişimler poliklinik ortamında uygulanır. Hasta herhangi bir şekilde hastaneye yatırılmaz. Tedaviden hemen sora normal hayata devam edebilir.

Skleroterapi Nedir?

Skleroterapi; daha çok küçük ve bazen de orta boylu ovarislerin tedavisinde kullanılan bir yömdir. İnce uçlu insülin enjektörü ile damar içine girilerek sklerozan madde (büzüştürücü) damara verilir ve damardaki kan akımı durdurularak damarın kapanması sağlanır. Tedavinin daha başarılı olmasını sağlamak ve bir takım yan etkileri en aza indirgemek için yaz dönemi dışında yapılması tavsiye edildir.

Lazer ve RF ile Estetik Tedavi Nasıl Yapılır?

1.Yüzeyel (transdermal) lazer: Kalem şeklinde bir probla kılcal varislere ciltten geçen lazer enerjisi verilir. Yıllardır kullanılan etkili bir yöntemdir. Ancak damara ulaşması için lazer ışınının ciltten geçmesi gerektiğinden, ciltte de renk değişiklikleri gibi yan etkileri olabilir. Ayrıca işlemden sonra birkaç hafta güneşten kaçınmak gerekir. Bu yüzden yaz döneminde yapılması önerilmez

2. Yüzeyel RF: Saç teli kadar ince bir iğneyle ciltten geçilip kılcal varislere ulaşılır ve RF enerjisi verilir. Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan yeni ve etkili bir yöntemdir.

RF enerjisi cilt geçildikten sonra direkt olarak kılcal varislere verildiğinden cilt korunmuş olur. Dolayısıyla, lazerdeki yan etkiler bu yöntemde daha seyrek görülür. Ayrıca tedaviden sonra güneşten sakınmak gerekmediğinden yaz mevsiminde en sıcak günlerde bile uygulanabilir, hasta ertesi gün denize girebilir.

İşlemler Ağrılı mıdır?

İşlemler çok ağrılı ve acılı değildir ancak yine de varolan ağrıyı en aza indirmek amacı ile girişimlerden 15 dk önce cilde lokal anestezik kremler uygulanmaktadır.

Estetik Amaçlı Girişimler Herkes Tarafından Yapılabilir mi?

Hayır. İşlemlerde, düşük de olsa komplikasyon gelişme riski olduğu için mutlaka konunu uzmanı olan hekimler tarafından yapılmalıdır. Kliniğimizde tüm işlemleri, konusunda uzman olan deneyimli hekimlerimiz yapmaktadır.

Variste Estetik Amaçlı Tedaviler

Etiketler: variste estetik tedavi,  lazerköpük tedaviziskleroterapiradyofrekanskılcal varisestetikbacak estetiği